Ianuarie, 2024

  • Luni, 1 Ianuarie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie (Sf. Vasile cel Mare);
  • Sâmbătă, 6 Ianuarie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie (Botezul Domnului Iisus în Iordan);
  • Duminică, 7 Ianuarie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie (Sf. Ioan Botezătorul);
  • Duminică, 14 Ianuarie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie;
  • Duminică, 21 Ianuarie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie;
  • Miercuri, 24 Ianuarie, 18.00 – 18.45 – Vecernie; 19.00 – 21.00 – Program de spovedanie;
  • Duminică, 28 Ianuarie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie;
  • Marți, 30 Ianuarie, 8.00 – 8.30 – Acatistul Sf. Trei Ierarhi; 8.30 – 10.00 – Sf. Liturghie;

Februarie, 2024

  • Vineri, 2 Februarie, 8.00 – 8.30 – Acatistul Întâmpinării Domnului; 8.30 – 10.00 – Sf. Liturghie;
  • Duminică, 4 Februarie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie;
  • Miercuri, 7 Februarie – 18.00 – 18.45  – Vecernie; 19.00 – 21.00 – Program de spovedanie;
  • Duminică, 11 Februarie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie;
  • Luni, 12 Februarie, 18.00 – 18.45 – Vecernie; 19.00 – 21.00 – Program de spovedanie;
  • Duminică, 18 Februarie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie;
  • Miercuri, 21 Februarie ———–
  • Duminică, 25 Februarie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie;
  • Miercuri, 28 Februarie, 18.00 – 18.45 – Vecernie; 19.00 – 21.00 – Program de spovedanie

Martie, 2024

  • Duminică, 3 Martie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie (Duminica Întoarcerii Fiului Risipitor);
  • Miercuri, 6 Martie, 18.00 – 18.45 – Vecernie; 19.00 – 21.00 – Program de spovedanie;
  • Duminică, 10 Martie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie (Duminica Înfricoșătoarei Judecăți);
  • Luni, 11 Martie, 18.00 – 1845 – Vecernie; 19.00 – 21.00 – Program de spovedanie;
  • Duminică, 17 Martie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie (Duminica Izgonirii lui Adam din Rai);
  • Luni, 18 Martie – Începutul Postului Sf. Paști!
  • Miercuri, 20 Martie ————
  • Duminică, 24 Martie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie (Duminica Ortodoxiei);
  • Luni, 25 Martie, 8.30 – 10.00 – Sf. Liturghie (Buna Vestire);
  • Miercuri, 27 Martie, 18.00 – 18.45 – Vecernie; 19.00 – 23.00 – Program de spovedanie;
  • Duminică, 31 Martie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie (Duminica Sf. Grigorie Palama)

Aprilie, 2024

  • Miercuri, 3 Aprilie, 18.00 – 18.45 – Citirea Psaltirii; 19.00 – 23.00 – Program de spovedanie;
  • Duminică, 7 Aprilie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie; pomenirea morților (Duminica Sf. Cruci);
  • Miercuri, 10 Aprilie ———
  • Sâmbătă, 13 Aprilie, 17.00 – 00.30 – Program de spovedanie
  • Duminică, 14 Aprilie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie; pomenirea morților (Duminica Sf. Ioan Scărarul);
  • Miercuri, 17 Aprilie, 18.00 – 19.30 – Canonul Sf. Andrei Criteanu (I); 19.30 – 00.45 – Program de spovedanie;
  • Joi, 18 Aprilie, 18.00 – 19.30 – Canonul Sf. Andrei Criteanu (II); 19.30 – 23.45. – Program de spovedanie;
  • Sâmbătă, 20 Aprilie, 18.00 – 20.00 – Taina Sf. Maslu;
  • Duminică, 21 Aprilie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40  -10.30 – Sf. Liturghie; pomenirea morților (Duminica Cuv. Maria Egipteanca);
  • Luni, 22 Aprilie, 19.30 – 22.30 – Program de spovedanie;
  • Marți, 23 Aprilie, 8.00 – 9.30 – Sf. Liturghie (Sf. Mc. Gheorghe);
  • Miercuri, 24 Aprilie ———
  • Duminică, 28 Aprilie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie; pomenirea morților (Intrarea Domnului în Ierusalim – Floriile);
  • Luni, 29 Aprilie, 19.00 – 20.00 – Săptămâna Patimilor: Denia de luni seara (Învățătorul Hristos dezaprobă fățărnicia fariseilor – îndemn la onestitate); 20.00 – 22.00 – Program de spovedanie
  • Marți, 30 Aprilie, 19.00 – 20.00 – Săptămâna Patimilor: Denia de marți seara (Pilda celor zece fecioare – îndemn la priveghere); 20.00 – 22.00 – Program de spovedanie

Mai, 2024

  • Miercuri, 1 Mai, 19.00 – 20.00 – Săptămâna Patimilor: Denia de Miercuri seara (Pomenirea femeii păcătoase – îndemn la pocăință autentică); 20.00 – 22.00 – Program de spovedanie (ultima zi de spovedanie)
  • Joi, 2 Mai, 18.30 – 20.30 – Săptămâna Patimilor: Denia de Joi seara (Citirea celor 12 evanghelii: Cina cea de Taină, Vinderea Domnului de către Iuda); 
  • Vineri, 3 Mai, 18.30 – 21.00 – Săptămâna Patimilor: Denia de Vineri seara (Prohodul Domnului Hristos; Coborârea de pe Cruce și așezarea în mormânt);
  • Sâmbătă, 4 Mai, 13.00 – 17.00 – Împărțirea paharelor cu Sf. Paști; 22.00 – 22.45 – Canonul Învierii Domnului Hristos; 23.00 – 01.00 – Slujba Învierii;
  • Luni, 6 Mai, 8.00 – 9.30 – Sf. Liturghie (a doua zi de Paști);
  • Marți, 7 Mai, 8.00 – 9.30 – Sf. Liturghie (a treia zi de Paști);
  • Vineri, 10 Mai, 8.00 – 9.30 – Sf. Liturghie (Izvorul Tămăduirii);
  • Duminică, 12 Mai, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie;
  • Duminică, 19 Mai, 7.50 – 8.30 – Utrenie; 8.30 – 10.20 – Sf. Liturghie;
  • Duminică, 26 Mai, 7.50 – 11.00 – Biserica este deschisă spre închinare;

Iunie, 2024

  • Duminică, 2 Iunie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie;
  • Duminică, 9 Iunie, 7.50 – 8.30 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie;
  • Miercuri, 12 Iunie, 18.00 – 18.45 – Vecernie; 19.00 – 21.00 – Program de spovedanie;
  • Joi, 13 Iunie, 8.00 – 9.30 – Sf. Liturghie (Înălțarea la Cer a Domnului Iisus Hristos);
  • Duminică, 16 Iunie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie;
  • Marți (!), 18 Iunie, 18.00 – 18.45 – Vecernie; 19.00 – 21.00 – Program de spovedanie;
  • Duminică, 23 Iunie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie (Rusaliile);
  • Luni, 24 Iunie, 8.00 – 9.30 – Sf. Liturghie – Sf. Treime (Începe postul Sf. Ap. Petru și Pavel);
  • Marți (!), 25 Iunie, 18.00 – 18.45 – Vecernie; 19.00 – 21.00 – Program de spovedanie;
  • Sâmbătă, 29 Iunie, 8.00 – 9.30 – Sf. Liturghie (Sf. Ap. Petru și Pavel);
  • Duminică, 30 Iunie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie;