Atelieru’ de pictură. A debutat în data de 7 Octombrie, 2023

Atelieru’ de pictură. A debutat în data de 7 Octombrie, 2023

Culorile reprezintă un mod foarte puternic de exteriorizare a sentimentelor și a imaginației. Pentru fiecare dintre cei care sunt mai mult sau mai puțini talentați, cromatica poate deveni o artă sau chiar o terapie.

În mod deosebit, însă, combinarea culorilor realizată sub îndrumarea unui profesionist reprezintă ocazia deosebită pentru a petrece câteva ore cât mai plăcut și cât mai creativ.

Proiectul Atelieru’ de pictură organizat de parohia noastră, va debuta Sâmbătă, 7 Octombrie, 2023, la ora 10.30; se adresează copiilor cu vârsta între 8 -15 ani și este limitat la un număr de maxim 10 participanți.

Înscrierile se fac exclusiv online până la data de 10 Septembrie la adresa de email: rokgh21@web.de. Detaliile urmează a fi stabilite după finalizarea înscrierilor.

Actualizare, 21.08.2023:

Lista participanților este ocupată în întregime.