Ianuarie, 2019

 

  • Marți, 1 Ianuarie, 10.00 – Sf. Liturghie (Sf. Vasile cel Mare);
  • Duminică, 6 Ianuarie, 10.00 – Sf. Liturghie; școala românească; Aghiazma mare;
  • Luni, 7 Ianuarie, 9.30 – Sf. Liturghie (Sf. Ioan Botezătorul);
  • Duminică, 13 Ianuarie, 10.00 – Sf. Liturghie; școala românească;
  • Miercuri, 16 Ianuarie, 17.00 – Paraclisul Maicii Domnului; 18.00 – 20.00, Program de spovedanie (listele se află la pangar);
  • Duminică, 20 Ianuarie, 10.00 – Sf. Liturghie;
  • Miercuri, 23 Ianuarie, 17.00 – Paraclisul Maicii Domnului; 18.00 – 20.00, Program de spovedanie (listele se află la pangar);
  • Duminică, 27 Ianuarie, 10.00 – Sf. Liturghie;
  • Miercuri, 30 Ianuarie – 9.30 – Sf. Liturghie

 

Februarie, 2019

 

  • Duminică, 2 Februarie, 10.00 – 12.00, Sf. Liturghie; școala românească;
  • Miercuri, 6 Februarie, 17.00 – 17.30 – Paraclisul Maicii Domnului; 18.00 – 19.45 – Program de spovedanie (listele se află la pangar);
  • Duminică, 10 Februarie, 10.00 – 12.00 – Sf. Liturghie; școala românească;
  • Miercuri, 13 Februarie, 17.00 – 17.30 – Paraclisul Maicii Domnului; 18.00 – 19.45 – Program de spovedanie (listele se află la pangar);
  • Sâmbătă, 16 Februarie, 17.00 – Taina Sf. Maslu
  • Duminică, 17 Februarie, 10.00 – 12.00, Sf. Liturghie;
  • Miercuri, 20 Februarie, 17.00 –  17.30 – Paraclisul Maicii Domnului; 18.00 – 19.45 – Program de spovedanie (listele se află la pangar);
  • Duminică, 24 Februarie, 10.00 – 12.00 – Sf. Liturghie;
  • Miercuri, 27 Februarie, 17.00 –  17.30 – Paraclisul Maicii Domnului; 18.00 – 19.45 – Program de spovedanie (listele se află la pangar)

 

Martie, 2019

 

  • Duminică, 3 Martie, 10.00 – 12.00 – Sf. Liturghie; școala românească;
  • Duminică, 10 Martie, 10.00 – 12.00 – Sf. Liturghie; școala românească;
  • Miercuri, 13 Martie – 17.00 – 19.00, Canonul cel Mare a Sf. Andrei Criteanul; 19.00 – 20.45. Program de spovedanie (listele se află la pangar);
  • Sâmbătă, 16 Martie (Sf. Mare Mc. Teodor T.) – 09.00 – Sf. Liturghie; pomenirea morților; 11.00 – 13.00 – Program de spovedanie (listele se află la pangar);
  • Duminică, 17 Martie, 10.00 – 12.00 – Sf. Liturghie;
  • Miercuri, 20 Martie, 17.00 – 17.45 – Citirea Psaltirii; 18.00 – 20.00 – Program de spovedanie (listele se află la pangar);
  • Sâmbătă, 23 Martie – 09.00 – Sf. Liturghie; pomenirea morților; 11.00 – 13.00 – Program de spovedanie (listele se află la pangar);
  • Duminică, 24 Martie, 10.00 – 12.00 – Sf. Liturghie;
  • Luni, 25 Martie – 09.30 – 11.00 – Sf. Liturghie (Buna Vestire);
  • Miercuri, 27 Martie, 17.00 – 17.45. – Citirea Psaltirii; 18.00 – 20.00 – Program de spovedanie
  • Duminică, 31 Martie, 10.00 – 12.00 – Sf. Liturghie;

 

Aprilie, 2019

 

  • Miercuri, 3 Aprilie – 17.00 – 17.45 – Citirea Psaltirii; 18.00 – 21.30 – Program de spovedanie (listele se află la pangar);
  • Sâmbătă, 6 Aprilie, 8.30 – 16.30 – Program de spovedanie (listele se află la pangar);
  • Duminică, 7 Aprilie, 10.00 – 12.00, Sf. Liturghie; școala românească;
  • Miercuri, 10 Aprilie, 17.00 – 19.00 – Canonul cel Mare al Sf. Andrei Criteanul; 19.00 – 21.30 – Program de spovedanie (listele se află la pangar);
  • Vineri, 12 Aprilie, 19.00 – 21.00 – Taina Sf. Maslu;
  • Duminică, 14 Aprilie, 10.00 – 12.00, Sf. Liturghie; școala românească;
  • Miercuri, 17 Aprilie, 17.00 – 17.45 – Citirea Psaltirii; 18.00 – 22.30 – Program de spovedanie (listele se află la pangar);
  • Joi, 18 Aprilie – 17.00 – 22.45 – Program de spovedanie – (listele se află la pangar);
  • Sâmbătă, 20 Aprilie (Sâmbăta lui Lazăr) – 09.00 – 11.00 – Sf. Liturghie; pomenirea morților; 11.00 – 18.00 – Program de spovedanie (listele se află la pangar);
  • Duminică, 21 Aprilie, 10.00 – 12.00 – Sf. Liturghie (Intrarea Domnului în Ierusalim – Floriile);
  • Luni, 22 Aprilie, 18.00 – 19.00 – Denia de luni seara (smochinul neroditor); nu avem program de spovedanie!
  • Marți, 23 Aprilie, 18.00 – 19.00 – Denia de marți seara (pilda celor 10 fecioare); nu avem program de spovedanie!
  • Miercuri, 24 Aprilie, 18.00 – 19.00 – Denia de miercuri seara (pomenirea femeii păcătoase; vinderea Mântuitorului de către Iuda); nu avem program de spovedanie!
  • Joi, 25 Aprilie, 18.30 – 21.00 – Denia de joi seara (Cele 12 evanghelii; spălarea picioarelor ucenicilor; Cina cea de Taină); nu avem program de spovedanie!
  • Vineri, 26 Aprilie, 18.30 – 21.00 – Denia de vineri seara (Prohodul Domnului); nu avem program de spovedanie!
  • Sâmbătă, 27 Aprilie, 23.00 – Slujba Învierii Domnului Iisus Hristos
  • Luni, 29 Aprilie, 09.30 – 11.00 – Sf. Liturghie ( a doua zi de Paște)

 

Mai, 2019

  • Duminică, 5 Mai,  10.00 – 12.00, Sf. Liturghie;
  • Duminică, 12 Mai, 10.00 – 12.00, Sf. Liturghie;
  • Duminică, 19 Mai, 10.00 – 12.00, Sf. Liturghie;
  • Duminică, 26 Mai, 10.00 – 12.00, Sf. Liturghie;

 

Iunie, 2019

  • Duminică, 2 Iunie, 10.00 – 12.00 – Sf. Liturghie;
  • Joi, 6 Iunie, 09.30 – 11.30 – Sf. Liturghie (Înălțarea Domnului);
  • Duminică, 9 Iunie, 10.00 – 12.00 – Sf. Liturghie;
  • ———————————
  • Duminică, 23 Iunie, 10.00 – 12.00 – Sf. Liturghie;
  • Luni, 24 Iunie, 09.30 – 11.30 – Sf. Liturghie (Nașterea Sf. Ioan Botezătorul);
  • Miercuri, 26 Iunie, 17.00 – Acatistul Sf. ap. Petru si Pavel; 18.00 – 22.00 – Program de spovedanie (listele se află la pangar);
  • Joi, 27 Iunie, 17.00 – 22.00 – Program de spovedanie (listele se află la pangar);
  • Sâmbătă, 29 Iunie, 09.00 – 11.00 – Sf. Liturghie (Sf. Ap. Petru si Pavel);
  • Duminică, 30 Iunie, 10.00 – 12.00 – Sf. Liturghie;

 

Iulie, 2019

  • Miercuri, 3 Iulie, 17.00 – 17.45 – Paraclisul Maicii Domnului; 18.00 – 20.00 – Program de spovedanie (listele se află la pangar);
  • Duminică, 7 Iulie, 10.00 – 12.00 – Sf. Liturghie; școala românească;
  • Miercuri, 10 Iulie, 17.00 – 17.45 – Paraclisul Maicii Domnului; 18.00 – 20.00 – Program de spovedanie (listele se află la pangar);
  • Duminică, 14 Iulie, 10.00 – 12.00 – Sf. Liturghie; rugăciunea anuală de mulțumire pentru binefacerile date nouă de Dumnezeu;
  • Miercuri, 17 Iulie, 17.00 – 17.45 – Paraclisul Maicii Domnului; 18.00 – 20.00 – Program de spovedanie (listele se află la pangar);
  • Sâmbătă, 20 Iulie, 08.45 – 10.00 – Sf. Liturghie (Sf. Proroc Ilie Tesviteanul);
  • Duminică, 21 Iulie, 10..00 – 12.00 – Sf. Liturghie;
  • Miercuri, 24 Iulie, 17.00 – 17.45 – Paraclisul Maicii Domnului; 18.00 – 20.00 – Program de spovedanie (listele se află la pangar);
  • Duminică, 28 Iulie, 10.00 – 12.00 – Sf. Liturghie