Programul liturgic
Ianuarie, 2024
- Luni, 1 Ianuarie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie (Sf. Vasile cel Mare);
- Sâmbătă, 6 Ianuarie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie (Botezul Domnului Iisus în Iordan);
- Duminică, 7 Ianuarie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie (Sf. Ioan Botezătorul);
- Duminică, 14 Ianuarie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie;
- Duminică, 21 Ianuarie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie;
- Miercuri, 24 Ianuarie, 18.00 – 18.45 – Vecernie; 19.00 – 21.00 – Program de spovedanie;
- Duminică, 28 Ianuarie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie;
- Marți, 30 Ianuarie, 8.00 – 8.30 – Acatistul Sf. Trei Ierarhi; 8.30 – 10.00 – Sf. Liturghie;
Februarie, 2024
- Vineri, 2 Februarie, 8.00 – 8.30 – Acatistul Întâmpinării Domnului; 8.30 – 10.00 – Sf. Liturghie;
- Duminică, 4 Februarie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie;
- Miercuri, 7 Februarie – 18.00 – 18.45 – Vecernie; 19.00 – 21.00 – Program de spovedanie;
- Duminică, 11 Februarie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie;
- Luni, 12 Februarie, 18.00 – 18.45 – Vecernie; 19.00 – 21.00 – Program de spovedanie;
- Duminică, 18 Februarie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie;
- Miercuri, 21 Februarie ———–
- Duminică, 25 Februarie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie;
- Miercuri, 28 Februarie, 18.00 – 18.45 – Vecernie; 19.00 – 21.00 – Program de spovedanie
Martie, 2024
- Duminică, 3 Martie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie (Duminica Întoarcerii Fiului Risipitor);
- Miercuri, 6 Martie, 18.00 – 18.45 – Vecernie; 19.00 – 21.00 – Program de spovedanie;
- Duminică, 10 Martie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie (Duminica Înfricoșătoarei Judecăți);
- Luni, 11 Martie, 18.00 – 1845 – Vecernie; 19.00 – 21.00 – Program de spovedanie;
- Duminică, 17 Martie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie (Duminica Izgonirii lui Adam din Rai);
- Luni, 18 Martie – Începutul Postului Sf. Paști!
- Miercuri, 20 Martie ————
- Duminică, 24 Martie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie (Duminica Ortodoxiei);
- Luni, 25 Martie, 8.30 – 10.00 – Sf. Liturghie (Buna Vestire);
- Miercuri, 27 Martie, 18.00 – 18.45 – Vecernie; 19.00 – 21.00 – Program de spovedanie;
- Duminică, 31 Martie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie (Duminica Sf. Grigorie Palama)
Aprilie, 2024
- Miercuri, 3 Aprilie, 18.00 – 18.45 – Vecernie; 19.00 – 21.00 – Program de spovedanie;
- Duminică, 7 Aprilie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie; pomenirea morților (Duminica Sf. Cruci);
- Miercuri, 10 Aprilie, 18.00 – 18.45 – Vecernie; 19.00 – 21.00 – Program de spovedanie;
- Sâmbătă, 13 Aprilie, 17.00 – 21.00 – Program de spovedanie
- Duminică, 14 Aprilie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie; pomenirea morților (Duminica Sf. Ioan Scărarul);
- Miercuri, 17 Aprilie, 18.00 – 19.30 – Canonul Sf. Andrei Criteanu (I); 19.30 – 22.00 – Program de spovedanie;
- Joi, 18 Aprilie, 18.00 – 19.30 – Canonul Sf. Andrei Criteanu (II); 19.30 – 22.00 – Program de spovedanie;
- Sâmbătă, 20 Aprilie, 18.00 – 20.00 – Taina Sf. Maslu;
- Duminică, 21 Aprilie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 -10.30 – Sf. Liturghie; pomenirea morților (Duminica Cuv. Maria Egipteanca);
- Marți, 23 Aprilie, 8.00 – 9.30 – Sf. Liturghie (Sf. Mc. Gheorghe);
- Miercuri, 24 Aprilie ———
- Duminică, 28 Aprilie, 7.50 – 8.40 – Utrenie; 8.40 – 10.30 – Sf. Liturghie; pomenirea morților (Intrarea Domnului în Ierusalim – Floriile);
- Luni, 29 Aprilie, 19.00 – 20.00 – Săptămâna Patimilor: Denia de luni seara (Învățătorul Hristos dezaprobă fățărnicia fariseilor – îndemn la onestitate);
- Marți, 30 Aprilie, 19.00 – 20.00 – Săptămâna Patimilor: Denia de marți seara (Pilda celor zece fecioare – îndemn la priveghere);