Decembrie, 2021

  • Miercuri, 1 Decembrie, 17.00 – 17.45 – Slujba Vecerniei; 18.00 – 21.30 – Program de spovedanie;
  • Duminică, 5 Decembrie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie;
  • Luni, 6 Decembrie, 9.30 – 11.00 – Sf. Liturghie (Sf. Ier. Nicolae);
  • Miercuri, 8 Decembrie, 17.00 – 17.45 – Slujba Vecerniei; 18.00 – 21.30 – Program de spovedanie;
  • Sâmbătă, 11 Decembrie, 10.00 – 14.00 – Program de spovedanie; 16.00 – 20.00 – Program de spovedanie (fără programare);
  • Duminică, 12 Decembrie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie;
  • Miercuri, 15 Decembrie, 17.00 – 17.45 – Slujba Vecerniei; 18.00 – 21.30 – Program de spovedanie;
  • Duminică, 19 Decembrie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie;
  • Luni, 20 Decembrie, 17.00 – 21.00 – Program de spovedanie (fără programare);
  • Miercuri, 22 Decembrie, 17.00 – 21.30 – Program de spovedanie;
  • Sâmbătă, 25 Decembrie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie;
  • Duminică, 26 decembrie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie;
  • Luni, 27 Decembrie – 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie (Sf. Arh. Ștefan);

Ianuarie, 2022

  • Sâmbătă, 1 Ianuarie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie (Sf. Vasile cel Mare);
  • Duminică, 2 Ianuarie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie;
  • Joi, 6 Ianuarie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie (Botezul Domnului Iisus Hristos);
  • Vineri, 7 Ianuarie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie (Sf. I. Botezătorul);
  • Duminică, 9 Ianuarie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie;
  • Duminică, 16 Ianuarie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie;
  • Vineri, 21 Ianuarie, 17.00 – 18.00 – Slujba Vecerniei; 18.00 – 20.00 – Program de spovedanie (fără programare);
  • Duminică, 23 Ianuarie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie,
  • Miercuri, 26 Ianuarie, 17.00 – 18.00 – Slujba Vecerniei; 18.00 – 20.00 – Program de spovedanie (fără programare);
  • Duminică, 30 Ianuarie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie (Sf. Trei Ierarhi)

 

Februarie, 2022

  • Miercuri, 2 Februarie, 9.30 – 11.00  – Sf. Liturghie (Întâmpinarea Domnului);
  • Vineri, 4 Februarie, 18.00 – 20.30 –  Taina Sf. Maslu;
  • Duminică, 6 Ianuarie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie;
  • Miercuri, 9 Februarie, 17.00 – 18.00 – Slujba Vecerniei; 18.00 – 20.00 – Program de spovedanie (fără programare);
  • Duminică, 13 Februarie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie (Duminica Vameșului și a Fariseului);
  • Miercuri, 16 Februarie, 17.00 – 18.00 – Slujba Vecerniei; 18.00 – 20.00 – Program de spovedanie (fără programare);
  • Duminică, 20 Februarie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie (Duminica Întoarcerii Fiului Risipitor);
  • Miercuri, 23 Februarie, 17.00 – 18.00 – Slujba Vecerniei; 18.00 – 20.00 – Program de spovedanie;
  • Duminică, 27 Februarie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie (Duminica Înfricoșătoarei Judecăți)

Martie, 2022

  • Duminică, 6 Martie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie (Duminica Izgonirii lui Adam din Rai. Luni începe Postul Sf. Paști);
  • Miercuri, 9 Martie, 17.00 – 18.00 – Slujba Vecerniei; 18.00 – 21.00 – Program de spovedanie (fără programare);
  • Sâmbătă, 12 Martie, 8.00 – 10.00 – Sf. Liturghie; pomenirea morților; 
  • Duminică, 13 Martie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie (Duminica Ortodoxiei);
  • Miercuri, 16 Martie, 17.00 – 18.00 – Slujba Vecerniei; 18.00 – 21.00 – Program de spovedanie (fără programare);
  • Duminică, 20 Martie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie (Duminica Sf. Grigorie Palama);
  • Luni, 21 Martie, 17.00 – 18.00 – Slujba Vecerniei; 18.00 – 21.00 – Program de spovedanie (fără programare);
  • Miercuri, 23 Martie ———————————
  • Joi, 24 Martie, 18.00 – 19.30  – Pavecernița Mare unită cu Litia; 19.30 – 22.00 – Program de spovedanie (fără programare);
  • Vineri, 25 Martie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie (Buna-Vestire);
  • Duminică, 27 Martie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie (Duminica Sf. Cruci);
  • Miercuri, 30 Martie, 17.00 – 18.00 – Slujba Vecerniei; 18.00 – 21.00 – Program de spovedanie (fără programare);

Aprilie, 2022

  • Sâmbătă, 2 Aprilie, 18.00 – 21.00 – Taina Sf. Maslu;
  • Duminică, 3 Aprilie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie (Duminica Sf. Ioan Scărarul);
  • Miercuri, 6 Aprilie, 17.00 – 19.00 – Canonul Sf. Andrei Criteanul (I); 19.00 – 22.00 – Program de spovedanie (fără programare);
  • Joi, 7 Aprilie, 17.00 – 19.00 – Canonul Sf. Andrei Criteanul (II); 19.00 – 22.00 – Program de spovedanie (fără programare);
  • Vineri, 8 Aprilie, 17.00 – 18.30 – Denia acatistului Bunei Vestiri; 19.00 – 22.00 – Program de spovedanie (fără programare);
  • Duminică, 10 Aprilie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie (Duminica Sf. Cuv. Maria Egipteanca);
  • Miercuri, 13 Aprilie, 17.00 – 18.30 – Liturghia Darurilor înainte sfințite; 18.45 – 22.00 – Program de spovedanie (fără programare);
  • Sâmbătă, 16 Aprilie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie (Sâmbăta lui Lazăr); pomenirea morților; 12.00 – 17.00 – Program de spovedanie (fără programare);
  • Duminică, 17 Aprilie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie (Intrarea Domnului în Ierusalim – Duminica Floriilor);
  • Luni, 18 Aprilie, 19.00 – 20.30 – Denia de luni seara (Învățătorul Hristos vorbește despre fățărnicia fariseilor);
  • Marți, 19 Aprilie, 19.00 – 20.30 – Denia de marți seara (Pilda celor zece fecioare – îndemn la priveghere);
  • Miercuri, 20 Aprilie, 19.00 – 20.30 – Denia de miercuri seara (Pomenirea femeii păcătoase – simbolul pocăinței adevărate);
  • Joi, 21 Aprilie, 8.00 – 10.00 – Sf. Liturghie; 18.00 – 20.30 – Denia de joi seara (Citirea celor 12 Evanghelii: Spălarea picioarelor ucenicilor, Cina cea de Taină, Rugăciunea Arhierească, Vinderea Domnului de către Iuda);
  • Vineri, 22 Aprilie, 18.00 – 20.30 – Prohodul Domnului (Coborârea de pe Cruce și așezarea în mormânt);
  • Sâmbătă, 23 Aprilie, 13.00 – 17.00 – Împărțirea paharelor cu Sf. Paști; 22.00 – 22.45 – Canonul Învierii; 23.00 –  Sf. Liturghie – Învierea Domnului;
  • Luni, 25 Aprilie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie (a II-a zi de Paște);
  • Marți, 26 Aprilie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie (a III-a zi de Paște);
  • Vineri, 29 Aprilie, 8.00 – 10.00 – Sf. Liturghie (Izvorul Tămăduirii);

Mai, 2022

  • Duminică, 8 Mai, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie;
  • Duminică, 15 Mai, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie;
  • Sâmbătă, 21 Mai, 8.00 – 10.00 – Sf. Liturghie (Sf. Împ. Constantin și Elena);
  • Duminică, 22 Mai, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie;
  • Duminică, 29 Mai, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie;

Iunie, 2022

  • Miercuri, 1 Iunie, 17.00 – 18.30 – Vecernia Înălțării Domnului Hristos unită cu Litia; 18.45 – 21.00 – Program de spovedanie (fără programare);
  • Joi, 2 Iunie, 8.30 – 10.00 – Sf. Liturghie (Înălțarea Domnului Hristos la Cer);
  • Duminică, 5 Iunie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie;
  • Duminică, 12 Iunie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie;
  • Duminică, 19 Iunie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie (Luni începe postul sf. Ap. Petru și Pavel);
  • Miercuri, 22 Iunie, 17.00 – 18.00 – Slujba Vecerniei; 18.00 – 21.00 – Program de spovedanie (fără programare);
  • Vineri, 24 Iunie, 9.00 – 10.00 – Sf. Liturghie (Nașterea Sf. Ioan Botezătorul);
  • Duminică, 26 Iunie, 9.00 – 11.00 – Sf. Liturghie;
  • Marți, 28 Iunie, 17.00 – 18.00 – Slujba Vecerniei; 18.00 – 21.00 – Program de spovedanie (fără programare);
  • Miercuri, 29 Iunie, 8.30 – 10.00 – Sf. Liturghie;