Ianuarie, 2020

  • Miercuri, 1 Ianuarie, 10.00 – 12.00 – Sf. Liturghie (Sf. Vasile cel Mare);
  • Duminică, 5 Ianuarie, 10.00 – 12.00 – Sf. Liturghie;
  • Luni, 6 Ianuarie, 09.45 – 11.45 – Sf. Liturghie (Boboteaza);
  • Marți, 7 Ianuarie, 09.45 – 11.45 – Sf. Liturghie (Sf. I. Botezătorul);
  • Duminică, 12 Ianuarie, 10.00 – 12.00 – Sf. Liturghie;
  • Miercuri, 15 Ianuarie, 17.00 – 17.45 – Paraclisul Maicii Domnului,; 18.00 – 20.00 – Program de spovedanie (listele se află la pangar);
  • Duminică, 19 Ianuarie, 10.00 – 12.00 – Sf. Liturghie;
  • Miercuri, 22 Ianuarie, 17.00 – 17.45 – Paraclisul Maicii Domnului; 18.00 – 20.00 – Program de spovedanie (listele se află la pangar);
  • Duminică, 26 Ianuarie, 10.00. -12.00 – Sf. Liturghie;
  • Joi, 30 Ianuarie, 09.30 – 11.30 – Sf. Liturghie (Sf. Trei Ierarhi);

Februarie, 2020

  • Duminică, 2 Februarie, 10.00 -12.00 – Sf. Liturghie; școala românească;
  • Miercuri, 5 Februarie, 17.00 – 17.45 – Canoanele Maicii Domnului; 18.00 – 20.00 – Program de spovedanie (listele sunt la pangar);
  • Sâmbătă, 8 Februarie, 17.00 – Taina Sf. Maslu
  • Duminică, 9 Februarie, 10.00 -12.00 – Sf. Liturghie; școala românească;
  • Miercuri, 19 Februarie, 17.00 – 17.45 – Canoanele Maicii Domnului; 18.00 – 20.00 – Program de spovedanie (listele sunt la pangar);
  • Duminică, 23 Februarie, 10.00 -12.00 – Sf. Liturghie;
  • Miercuri, 26 Februarie, 17.00 – 17.45 – Canoanele Maicii Domnului; 18.00 – 20.00 – Program de spovedanie (listele sunt la pangar);

Martie, 2020

  • Duminică, 1 Martie, 10.00. -12.00 – Sf. Liturghie (Duminica Izgonirii lui Adam din Rai); școala românească. Începutul Postului Sf. Paști;
  • Marți, 3 Martie, 17.00 – 17.45 – Canoanele Maicii Domnului și citirea catismei I din Psaltire; 18.00 – 21.00 – Program de spovedanie (listele sunt la pangar);
  • Sâmbătă, 7 Martie, 8.30 – 10.30 – Sf. Liturghie; pomenirea morților (Sâmbăta Sf. Teodor);
  • Duminică, 8 Martie, 10.00. -12.00 – Sf. Liturghie (Duminica Ortodoxiei); școala românească;
  • Miercuri, 11 Martie, 17.00 – 17.45 – Canoanele Maicii Domnului și citirea catismei a II-a din Psaltire; 18.00 – 21.00 – Program de spovedanie (listele sunt la pangar);
  • Sâmbătă, 14 Martie, 8.30 – 10.30 – Sf. Liturghie; pomenirea morților;
  • Duminică, 15 Martie, 10.00 – 12.00 – Sf. Liturghie (Duminica Sf. Grigorie Palama);
  • Miercuri, 18 Martie, 17.00 – 17.45 – Canoanele Maicii Domnului și citirea catismei a III-a din Psaltire; 18.00 – 21.00 – Program de spovedanie (listele sunt la pangar);
  • Duminică, 22 Martie, 10.00 – 12.00 – Sf. Liturghie (Duminica Sf. Cruci);
  • Miercuri, 25 Martie, 9.30 – 11.00 – Sf. Liturghie (Bunavestire);
  • Sâmbătă, 28 Martie, 12.00 – 16.00 – Program de spovedanie (listele sunt la pangar); 17.00 – Taina Sf. Maslu;
  • Duminică, 29 Martie, 10.00 – 12. 00 – Sf. Liturghie (Duminica Sf. Ioan Scărarul);

Aprilie, 2020

  • Miercuri, 1 Aprilie, 17.00 – 18.30 – Canonul Sf. Andrei Criteanul (I parte); 18.45 – 21.00 – Program de spovedanie (listele sunt la pangar);
  • Joi, 2 Aprilie, 17.00 – 18.30 – Canonul Sf. Andrei Criteanul (a II-a parte); 18.45 – 21.00 – Program de spovedanie (listele sunt la pangar);
  • Duminică, 5 Aprilie, 10.00 – 12.00 – Sf. Liturghie (Duminica Cuv. Maria Egipteanca); școala românească;
  • Miercuri, 8 Aprilie, 17.00 – 17.45 – Canoanele Maicii Domnului și citirea catismei IV-a din Psaltire; 18.00 – 21.00 – Program de spovedanie (listele sunt la pangar);
  • Sâmbătă, 11 Aprilie, 10.30 – 12.30 – Sf. Liturghie; pomenirea morților (Sâmbăta lui Lazăr); 13.00 – 17.00 – Program de spovedanie;
  • Duminică, 12 Aprilie, 10.00 – 12.00 – Sf. Liturghie (Floriile); școala românească;
  • Luni, 13 Aprilie, 18.00 – 19.00 – Denia de luni seara;
  • Marți, 14 Aprilie, 18.00 – 19.00 – Denia de marți seara;
  • Miercuri, 15 Aprilie, 18.00 – 19.00 – Denia de miercuri seara;
  • Joi, 16 Aprilie, 18.00 – 19.30 – Denia celor 12 evanghelii;
  • Vineri, 17 Aprilie, 18.00 – 20.00 – Prohodul Domnului;
  • Sâmbătă, 18 Aprilie, 23.00 – Slujba de Înviere a Domnului nostru Iisus Hristos;
  • Luni, 20 Aprilie, 9.30 – 11.00 – Sfânta Liturghie (a II-a zi de Paște);
  • Marți, 21 Aprilie, 9.30 – 11.00 – Sf. Liturghie (a III-a zi de Paște);
  • Joi, 23 Aprilie, 9.30 – 11.00 – Sf. Liturgie (Sf. Mare Mucenic Gheorghe);
  • Vineri, 24 Aprilie, 9.30 – 11.00 – Sf. Liturghie (Izvorul Tămăduirii);
  • Duminică, 26 Aprilie, 10.00 – 12.00 – Sf. Liturghie (Duminica Sf. ap. Toma);

Mai, 2020

  • Duminică, 3 Mai, 10.00. -12.00 – Sf. Liturghie;
  • Duminică, 10 Mai, 10.00. -12.00 – Sf. Liturghie;
  • Duminică, 17 Mai, 10.00. -12.00 – Sf. Liturghie;
  • Joi, 21 Mai, 9.30 – 11.00 – Sf. Liturgie (Sf. Împ. Constantin și Elena);
  • Duminică, 24 Mai, 10.00. -12.00 – Sf. Liturghie;
  • Joi, 28 Mai, 10.00 – 12.00 – Sf. Liturgie (Înălțarea Domnului. Ziua eroilor români);
  • Duminică, 31 Mai, 10.00 – 12.00 – Sf. Liturgie