Inocența nativă a copiilor a fost dată drept exemplu pentru fiecare dintre noi; „De nu veți fi precum copiii – spunea Mântuitorul Hristos – nu veți putea moșteni Împărăția Cerurilor“. Copiii sunt binecuvântarea lui Dumnezeu, împlinirea sufletească a părinților și speranța viitoarelor generații. Cea mai mare parte a atenției noastre se îndreaptă asupra copiilor noștri iar bucuria lor este în mod deosebit bucuria noastra! Din acest motiv parohia noastră a decis să se bucure de bucuria micilor ei credincioși Duminică, 4 Iunie, 2017 după Sf. Liturghie.
Ziua copilului, a avut loc in data de 4.06.2017
![Ziua copilului, a avut loc in data de 4.06.2017 Ziua copilului, a avut loc in data de 4.06.2017](http://parohia-heilbronn.de/wp-content/uploads/2017/05/DUD_5539-860x1295.jpg)