Mulțumirea – ca formă interumană de manifestare a gratitudinii precum și ca modalitate de recunoaștere a darurilor primite din partea lui Dumnezeu – reprezintă unul dintre semnele esențiale ale unui suflet și ale unei minți sănătoase. Mulțumirea înseamnă atenție, eleganță, forță sufletească și în mod deosebit o structură emoțională emblematică.
Va invit să mulțumim lui Dumnezeu și Maicii Sale pentru toate darurile pe care parohia noastră le-a primit de-a lungul celor trei ani de existență. Duminică, 15 Iulie, după Sf. Liturghie.
Ca de obicei, după încheierea slujbei poposim cateva clipe împreună pentru a gusta bucate tradițional romanesti. Puteți aduce tot ce doriți. Orice este binevenit!
Pr. Ciprian
![](http://parohia-heilbronn.de/wp-content/uploads/2018/06/DSC_0638-300x200.jpg)
![](http://parohia-heilbronn.de/wp-content/uploads/2018/06/DSC_0823-300x200.jpg)